🔸حضور جناب دکتر پاک سرشت معاون وزیرتعاون کارورفاه اجتماعی ،ریاست محترم سازمان فنی وحرفه ای کشور در نمابشگاه الکامپ97

 

بازدید مهندس باجولوند معاون پڙوهش و مهندس حاتم زاده معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از غرفه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در نمایشگاه بین المللی الکامپ

 

🔸نشست مهندس سید اشرفی با کارشناسان پودمان های طرح ایران مهارت در سازمان فنی و حرفه ای

امروز دوشنبه هشتم مرداد ماه 97

 

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک ایران بزرگترین اجتماع عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران محسوب می شود که شنبه ششم مرداد ماه در محل نمایشگاههای بین المللی افتتحاح شد..

 

 این نمایشگاه یکی از مطرح ترین، و حرفه ای ترین نمایشگاه های کل کشور است که بستر معرفی دستاوردهای جدید زمینه های مربوطه را در کنار عرضه توانایی های موجود مهیا می کند تا امکان صادرات کالاهای داخلی تسهیل گردد.

 

نمایشگاه الکامپ تهران همچنین زمینه ارتباط بین بخش های مختلف را فراهم می سازد تا بتوانند با همکاری متقابل، نیازهای داخلی کشور را تامین کنند. هدف اصلی نمایشگاه تجارت الکترونیک تهران، توسعه پتانسیل های بین المللی بازرگانی ایران و عرضه رقابت پذیری ایران در بازار جهانی است. این هدف تنها با رقابت بین المللی، ارتقای سطح کیفی تولیدات و به کار گیری تکنولوژی های جدید و پیشرفته ممکن ممکن می شود.

 

برای اولین بار در این نمایشگاه غرفه سازمان آموزش فنی وحرفه ای باهمکاری مستقیم کانون کشوری راه اندازی شد وخدمات آموزشی درقالب کارگاه آموزش ، گذرمهارتی، مشاوره ، هدایت تحصیلی و مسابقه تا پایان نمایشگاه هر روزه  توسط کانون کشوری اجرا می شود.

روسای محترم انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی وحرفه ای کشور 

باسلام

        احتراما عطف به تفاهم نامه سه جانبه کانون کشوری ، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور وصندوق بازنشستگی کشور درخصوص پوشش آموزش مهارتی بازنشستگان گرامی وخانواده های محترم آنهاتوسط آموزشگاه های فنی وحرفه ای آزاد با لحاظ تخفیف درشهریه مطابق تفاهم نامه ضروری است به آموزشگاه های تابعه ابلاغ واطلاع رسانی فرمایید به جهت بهره مندی از ظرفیت پیش آمده اقدام لازم رامعمول دارند .

بدیهی است باتوجه به هماهنگی بعمل آمده با دفتر راهبردی اجرای آموزش ستادسازمان ، همکاران بازنشسته سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور درحوزه های ستاد ، ادارات کل ومراکز معین دراولویت پذیرش قرارگیرند.

   ریس کانون کشوری

      اله کرم لیراوی

پیوست ها:
دانلود این فایل (110.pdf)110.pdf[نامه رسمی ابلاغی تفاهم نامه ]333 kB

 با سلام  و احترام به پیوست دعوت نامه و دستور جلسه هیات مدیره کانون کشوری بحضور ارسال می گردد.

هچنین از طریق ایمیل برای کلیه اعضای هیات مدیره ارسال گردیده است  بنابراین با توجه براهمیت جلسه برحضور همه اعضای محترم تاکید می گردد در صورت عدم امکان حضور حداقل 3 روز قبل عدم حضور خود را اعلام فرمایید.  

موارد مهم دستور جلسه :

*تعیین تاریخ ،زمان،مکان و اعضای ستادبرگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده

*بررسی و رسیدگی گزارش خزانه دار مربوط به دوره مالی جاری

لیراوی

همکاران شریف سلام وآرزوی قبولی عزاداریهایتان

همانگونه که استحضاردارید امروزبنابه دستور وهدایت جناب دکترلاریجانی ریاست محترم ومعزز مجلس شورای اسلامی بررسی جزییات طرح بیمه ازدستورخارج وجهت رفع ایرادات به کمیسیون اجتماعی احاله گردید

این اقدام شجاعانه وحمایتی جناب دکترلاریجانی که خودازحامیان اصلی طرح می باشند باعث شد تا درجلسه علنی بعدبدون دغدغه ونگرانی طرح به صحن علنی برود والبته فرصتی باشدبرای همکاران عزیزی که باکمال تاسف درایجاد ارتباط بانمایندگان خود سهل انگاری کردند

جادارد ازهمکاران شریف که طی روزگذشته باتمام توان درصحنه بوده وبایک کارجمعی وگروهی امکان ارتباط با ریاست محترم مجلس (دکترلاریجانی )وریاست کمیسیون اجتماعی (دکترعزیزی) وریاست کمیسیون مشترک (دکترمحجوب) را فراهم کردند تاامروز شاهد این امرباشیم سپاسگزاری کنیم

تشکرویژه داریم از

همکار محترمه سرکارخانم مسگری ریاست کانون قم ، جناب آقای سازگارنژاد ریاست محترم سازمان ، جناب آقای مهندس طهرانیان مشاورگرامی ریاست سازمان ، ونمایندگان محترم مجلس که امروزباریاست محترم مجلس همراهی موثر داشتند جناب آقایان دکترفرهنگی، دکتریوسف نژاد ، دکترلاهوتی

دوستان وهمکاران شریف این فرصت رابه فال نیک بگیریم وبدون توجه به شایعات وفرافکنی برخی دوستان وفارغ ازاینکه چه کسانی پیگیر طرح بوده یاهستند "صرفا بعنوان یک حق مسلم وحقه آموزشگاه ها " به موضوه نگاه کنیم وتلاش نماییم تابزودی شاهد تحقق این امرخطیرومهم باشیم

 

   

تصویب کلیات طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور

 نمایندگان مردم در خانه ملت با تصویب کلیات طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور موافقت کردند.

 یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹

بیمه

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای کشور موافقت کردند.

 لازم به ذکر است که این طرح در ابتدا از سوی مجلس به دلیل عدم کسب آراء ماخوذه رد شده بود اما پس از اخطار نادر قاضی پور و موافقت علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با این اخطار طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد به تصویب رسید.

 نادر قاضی پور در اخطار خود خطاب به علی مطهری گفت: در زمان بررسی طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد از آنجا که شما به جای رئیس مجلس نشستید صندلی شما برای اخذ رأی و عدم حضور قرمز نشده بود لذا اگر عدم حضور شما در صندلی تان نشان داده می شد با یک رأی، طرح رأی می آورد.

 ناینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس مجلس در زمان بررسی این طرح اعلام کرد که طرح مذکور دو سوم رأی نیاز ندارد، افزود: این طرح با اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه مغایرتی ندارد لذا این طرح باید در شورای هیات رئیسه مطرح شود تا حقی از مردم ضایع نشود و هر تصمیمی که توسط هیات رئیسه اتخاذ شد نمایندگان تابع آن هستند.

 علی مطهری در پاسخ به تذکر قاضی پور با بیان اینکه بنده وسط دستورکار طرح بیمه موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد به جای ریاست مجلس نشستم، گفت: بنده صحبت دکتر لاریجانی مبنی بر اینکه این طرح را خلاف برنامه ندانسته اند، نشنیدم البته این طرح ابهاماتی دارد که باید بیشتر بررسی شود و از نظر بنده این طرح خلاف برنامه است.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می توان در جزئیات رأی گیری براساس خلاف برنامه بودن این طرح مطرح شود، افزود: می توان دو سوم رأی را در جزئیات طرح انجام داد و همانگونه که رئیس جلسه دکتر لاریجانی مطرح کردند عمل شود و بین نظر دکتر لاریجانی و بررسی دو سومی در جزئیات جمع بندی شود.

 مطهری ادامه داد: از آنجائیکه این طرح 50 درصد رأی آورده و از طرفی برای دکتر لاریجانی که از مجلس خارج شده بودند حاضر خورده بود طبعا 239 نفر حضور داشتند که 120 رأی موافق آورد که بالای 50 درصد می شود و این طرح مصوب تلقی می شود و ملاحظات قانون اساسی و برنامه برای بررسی جزئیات در نظر گرفته می شود./

 

انجمن های صنفی – کانون های استانی – کانون کشوری در یک نگاه

 

در سال 1383 پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت بخش های خصوصی و احاله تصدی گری های دولت به بخش های توانمند غیر دولتی کشور، کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مبادرت به ایجاد تشکیلات سیستماتیک و منسجم نمودند که در این راه مسئولین وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتخاذ سیاست های حمایتگرانه و پیش برنده، کمک های شایانی نمودند که جا دارد تشکر و سپاس ویژه ای از آن عزیزان داشته باشیم.

 

این تشکل ها در آن زمان ویژگی ها و اهدافی داشت که به برخی از آن ها می پردازیم:

 

1-هدف از تشکیل انجمن ها:

 

1-    آموزشگاه ها دارای تشکیلات یکپارچه و منظمی می گردند و به وحدت رویه می رسند.

 

2-    پیگیری بسیاری از امور مربوط به آموزشگاه ها به انجمن واگذار گردد.

 

3-    این تشکیلات وظیفه راهبردی و نظارتی آموزشگاه ها را بعهده گیرند.

 

4-    این تشکل ها مشکلات و معظلات مربوط به آموزشگاه ها را حتی المقدور مرتفع نمایند.

 

5-    و...

 

2- نحوه اطلاع رسانی در بدو امر برای تشکیل انجمن ها :

 

این اطلاع رسانی نخست از ستاد سازمان به ادارات کل استان ها و از آن جا به مراکز و در نهایت به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای روبرو گردید.

 

3- میزان استقبال و درصد مشارکت:

 

بر اساس اطلاعات واصله پس از اندک زمانی، بسیاری از مناطق دارای کانون استانی گردیده و اکثریت آموزشگاه های آزاد عضو یکی از انجمن های تابعه آن کانون گردیدند. این عضویت و مشارکت به بیش از 60 درصد می رسید که در جای خود قابل توجه بوده است. این تشکیلات صنفی دچار نقاط ضعفی نیز گردیدند که برخی از این ضعف ها از دل انجمن ها و قسمت عمده آن از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایجاد می شد.

 

*در سازمان که بدواً مشوق شروع به کار انجمن های صنفی بود تنها برخی از مدیران کارآمد ستاد سازمان سیاست حمایت گرا را اتخاذ نمودند در صورتیکه اکثریت ادارات کل و مراکز سیاست تقابل و مواجهه با انجمن ها را در دستور کار خود قرار دادند. آن ها انجمن ها را بناحق در مقابل خود انگاشته و سعی در جلوگیری از توانمند شدن آن ها داشتند.

 

از طرف دیکر ضعف های عدیده ای هم در دل انجمن ها وجود داشت که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 

1- عدم انتخاب مدیران کارآمد در بسیاری از انجمن ها (که توان رهبری چنین تشکیلاتی را نداشتند)

 

2- تقابل برخی از اعضا بر سر رسیدن به قدرت و سمت ریاست در بعضی انجمن ها (و گروه گرایی و باند بازی)

 

3- تشکیل انجمن های ترکیبی و عدم هم آوایی مدیران آموزشگاه ها در حرفه های گوناگون در بعضی مناطق و انجمن ها

 

4- عدم آگاهی نسبت به موارد قانونی – امور اداری و نحوه تعامل اصولی با سیستم دولتی

 

5- از دست دادن اعتماد به نفس به دلیل مواجهه با سپر دفاعی سازمان در بعضی سطوح پایین تر و برخی استان ها

 

6- پراکندگی زیاد اعضای هیات مدیره دوره اول کانون کشوری که موفق به تشکیل جلسات منظم و هدفمند نشده و کاملاً قائم به فرد شده بود.

 

7- ایجاد تغییرات در برخی سطوح مدیریتی سازمان که مرتبط با مسائل آموزشگاه ها بودند.

 

8- و ...

 

با وجود مشکلات و موانع فوق بیش از 2 سال از عمر انجمن ها این تشکل صنفی دچار یک مسیر فرسایشی و رکود شده تا جایی که با ایجاد تغییر و تحول در ستاد سازمان عدم وجود برنامه ای جامع و راهبردی از طرف هیئت مدیره کانون کشوری – برگزاری همایش ها و نمایشگاه های بی هدف و نمایشی به جای پرداختن به مشکلات و معضلات پایه ای آموزشگاه های آزاد و ... موجب شد تا این تشکیلات نهایتاً به کلی از بین رفته و صرفاً به داشتن یک عنوان بسنده گردید.

 

در چنین شرایطی حس بی اعتمادی و دلسردی از دو جناح این تشکیلات را مورد هدف قرار داده بود. از یک طرف ستاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای و از طرف دیگر آموزشگاه های آزاد به نحوی که تعدادی از انجمن ها و کانون ها پس از گذشت 3 سال از عمر خود مبادرت به تجدید انتخابات نمودند و دچار فطرت گردیدند. در چنین فضای دلگیر و نامطلوبی در اسفندماه 1386 با تلاش و پیگیری گروهی از دلسوزان آموزشگاه ها هیئت مدیره جدید کانون کشوری تشکیل گردید. در خلال برگزاری اولین جلسه هیئت مدیره کانون، انتخابات برای تعیین سمت ریاست کانون انجام شد و آقای مهندس بدیعی با رای تمام اعضای هیئت مدیره به سمت ریاست هیئت مدیره انتخاب گردیدند.

 

اصلی ترین سیاست هیئت مدیره جدید و بویژه ریاست آن مرمت اعتبار و جایگاه کانون نزد دو جناح یاد شده بود ضمن آن که تصمیم گرفته شد تا اولاً هیچگونه حق عضویتی از انجمن ها دریافت نگردد بلکه ابتدا سعی در ایجاد رابطه ای دوستانه و دلسوزانه بین کانون کشوری و تشکیلات زیرمجموعه آن ایجاد شود و انجمن های این هیئت مدیره را نماینده کاردان و راهبر خود تلقی نمایند. چراکه کانون کشوری به حسن اعتماد اعضای خود بیش از پیش نیاز داشت.

 

در جناح دیگر سازمان قرار داشت که سرشار از بی اعتمادی به تشکل های صنفی می نمود. و کاملاً در موضع تقابل بود به همین منظور هیئت مدیره کانون کشوری ابتدا با تعامل و همفکری با مسولین ستاد سازمان و حضور در جلسات کارشناسی متعدد و ارائه راهکارهای مناسب در امور گوناگون پس از چند ماه توانست خودر ا به عنوان نماینده دلسوز همه آموزشگاه ها در نقش کاربلد و بی ریا بقبولاند .

 

همکاران عزیز، باید بدانید سال 1388 به عنوان مهمترین برهه زمانی برای آموزشگاه های آزاد رقم خورده است. از یک طرف سیاست کلی دولت برای اهاله تصدی گری ها و برون سپاری ها و از طرف دیگر عدم وجود تشکل صنفی پویا و بالغ به قول موجب شد تا هیئت مدیره جدید کانون کشوری مصوب نماید که در هرماه حداقل دو جلسه هیئت مدیره به طور کامل (با حضور کلیه اعضا) تشکیل گردد و پیرامون  نکانت کلیدی تصمیم گیری و بحث نماید.

 

قابل ذکر است که در طول چندماه اولیه تشکیل این هیئت مدیره ، مسئولین سازمان حتی حاضر به برگزاری جلسه با کانون کشوری و پاسخگویی به درخواست ها، مشکلات موجود کانون و آموزشگاه ها نبودند که این امر  نشئت گرفته از همان حس بی اعتمادی به هیئت مدیره کانون کشوری ناشی از برخی عملکردهای سابق آن ها می نمود.

 

و لیکن هیئت مدیره جدید کانون با درایت و سعه صدر و به روشی اصولی و تعامل گرا با حضور همه جانبه در ستاد سازمان و به کارگیری نیروهای توانمند در سایر نقاط کشور در قالب شورای نظارت و راهبری کانون کشوری سرانجام نظرها را به خود معطوف داشت. خرسند است که نتیجه این اقدامات و تلاش ها سرانجام به ایجاد جایگاهی ارزنده برای کانون کشوری و نیز تشکل های صنفی آموزشگاه ها منجر شده و در سایه آن انشااله بسیاری از معضلات و مشکلات جاری و پیش روی آموزشگاه ها مرتفع گردیده و یا با یاری خداوند متعال بزودی حل و فصل خواهد شد.

 

با تشکر

 

هیئت مدیره کانون کشوری

آموزش در مسیر اشتغال زایی پایدار

                      جناب آقای دکتر سازگار نژاد   معاون محترم وزیروریاست سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

          سلام علیکم       

         تردیدی نیست که حضورحضرتعالی درراس سازمان نویدبخش توسعه آموزش های فنی وحرفه ای کشور بوده ومی تواندسرسلسله اقداماتی باشدکه ضمن کم حجم وچابک سازی سازمان ،موجبات بالندگی بخش خصوصی ومشارکت فعال آن درسطح ملی رافراهم آورد  .   

درهمین راستا،آنچه مبرهن است اقدامات سودمند،کارآمدوموثرمدیریت ارشدسازمان درهرسططحی  که باشد،اگرمزین به همراستایی زیردستان به ویژه مدیران ستادی ومیانی وپط   ازآن عملیطاتی  نگطردد،راه  پرفطرازو  نشیبی داشته وچه بسا اراده تغییرحاضر؛دراجرا،توفیق لازم راکسب ننماید  .

گالری تصاویر

کمیته نظارت بر عملکردو رسیدگی به شگایات

جلسه مشترک هیات ریسه کانون کشوری و مسئولان سازمان با ریئس کمیسیون اجتماعی مجلس جناب دکتر عزیزی

آذربایجان شرقی میزبان ریاست محترم سازمان جناب دکتر سازگار نژاد

سفر جناب دڪترلیراوے ریاست محترم ڪانون ڪشورے به استان آذربایجان شرقی

حضور ریاست محترم ڪانون ڪشورے در استان همدان

شست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوربا روسای انجمنها وهیئت مدیره کانون، با مدیرکل استان مازندران

نشست هم اندیشی نمایندگان کانون کشوری با کانون ومدیرکل گستان

نشست هم اندیشی کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای-کردستان 96

دکتر لاریجانی در همایش مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     88016099 (021)
شماره دورنگار:     88016099 (021)
سامانه پیام کوتاه:     00000000000
تهران، امیرآباد شمالی، بعد از شهید گمنام،نبش خیابان هفتم
پلاک 1897 ، ساختمان 33  طبقه سوم واحد 13
پست الکترونیک:     info@kanontvto.ir

 

درباره کانون

در سال 1383 پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت بخش های خصوصی و احاله تصدی گری های دولت به بخش های توانمند غیر دولتی کشور، کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای مبادرت به ایجاد تشکیلات سیستماتیک و منسجم نمودند که در این راه مسئولین وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتخاذ سیاست های حمایتگرانه و پیش برنده، کمک های شایانی نمودند که جا دارد تشکر و سپاس ویژه ای از آن عزیزان داشته باشیم.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group